ul. Białostocka 9, 17-200 Hajnówka / e-mail: biuro@redbus.com.pl / tel: 85 655 10 13

Blog

Dydaktyka – edukacja smyka

W końcu jest! Mamy nasze wymarzone, wyczekane dziecko. To nasz cały świat i chcielibyśmy dać mu gwiazdkę z nieba. Oczywiście pomijając momenty, w których nasza cierpliwość wystawiana jest na wielką próbę ;).

Harmonijny rozwój – czyli co jest ważne, a co ważniejsze

Być może przeczytałeś już wszystkie wpisy na blogu. Być może wzbudziły w Tobie pewne refleksje. Być może nawet ogarnęło Cię przerażenie, że to wszystko nie jest takie proste.
Być może nie jest, ale masz na to duży wpływ!

Emocje – to dopiero zagadka!

Zacznę prosto, bo co jak co, ale emocje do łatwych tematów nie należą i o tym przekonał się zapewne każdy z nas ;) James Frey powiedział, że „Nie ma nic bardziej ludzkiego niż emocje” i właściwie tutaj ta prostota się kończy.

"O samodzielności"

Samodzielność – jak to dumnie brzmi. Jako rodzic jesteś zachwycony, kiedy spostrzegasz nowe umiejętności swojego dziecka.  Niedawno nie umiało samo jeść, nie mówiąc o pomocy przy czynnościach higienicznych. Jesteś dumny, że radzi sobie coraz lepiej, rzadziej prosi o pomoc.

Samorealizacja rodziców…

...czyli Ty i Twoje potrzeby, Rodzicu, są równie ważne! Oczywistym jest, że kiedy na świecie pojawiają się dzieci – stają się całym naszym światem i przysłowiowym oczkiem w głowie. Jest jednak w nas, ludziach coś, co trudno precyzyjnie określić słowami, ale co sprawia, że nie tylko chcemy utrzymywać się przy życiu – a to życie przeżywać realizując się.