Dla nas Ty i Twoje dziecko jesteście bardzo ważni

dlatego współpracę opieramy na relacjach, wspólnym budowaniu świadomości, wzajemnym szacunku i komunikacji.
W trosce o dobro i prawidłowy rozwój dzieci pragniemy działać ramię w ramię z rodzicami, dlatego prowadzimy projekt

#AkademiaŚwiadomegoRodzica

Bezpieczeństwo

ponad wszystko! To nasz priorytet, stąd monitoring, system odbierania dzieci, liczba nauczycieli w grupie oraz wiele innych standardów wprowadzonych z myślą o zapewnieniu jak najlepszej opieki dzieciom.

Baza lokalowa

Dzieci spędzają w przedszkolu sporą część dnia, dlatego tak ważne jest, aby było to miejsce bezpieczne i przyjazne. Nasza placówka mieści się w rozległym, przestronnym budynku. Odpowiednio do liczby grup znajdują się tu cztery duże, jasne i estetycznie urządzone sale. W każdej z nich wydzielone są odpowiednie strefy oraz kąciki tematyczne z różnorodnymi zabawkami, których kolekcja jest systematycznie wzbogacana oraz wymieniana. Każda z sal wyposażona jest także we własną łazienkę z armaturą dostosowaną do wzrostu i wieku dzieci. W przedszkolu znajduje się również  bogato wyposażony w pomoce dydaktyczne pokój, gdzie prowadzona są zajęcia indywidualnej terapii logopedycznej oraz sala zabaw (fikoland) ze zjeżdżalnią, trampoliną oraz basenem z kulkami.

Otoczenie

Przedszkole to nie tylko sale, ale również wszystko to, co wokół. Otoczenie pełne zieleni, duży plac zabaw, ogród zielno-warzywny, sad oraz mini farma, a w niej: kury, barany, króliki, perliczki i pawie - to wyjątkowa możliwość obcowania z naturą ”oko w oko” oraz śledzenia procesów, które w niej zachodzą. Pod czujnym okiem małych pomocników drzewa w sadzie pełne są owoców, a coroczne dyniobranie jest jednym z najbardziej wyczekiwanych dni w przedszkolu.

Własna kuchnia

Naszym przedszkolakom serwujemy w ciągu dnia trzy posiłki przygotowane z pełnowartościowych, jak najmniej przetworzonych produktów.  Wszystkie co trafia do ich brzuchów, w tym także pierogi, krokiety oraz wszelkie wypieki, jest pieczołowicie przygotowywane w naszej własnej kuchni. W żywieniu stawiamy na jakość, świeżość oraz naturalność.

Staramy się poszerzać horyzonty dzieci poprzez wprowadzania do menu potraw z najróżniejszych regionów i krajów świata. We współpracy z rodzicami dostosowujemy dietę dla dzieci alergicznych.

Zabawa

bo w dobrej edukacji właśnie o zabawę chodzi. Obserwacje, eksperymenty, ruch oraz różnego rodzaju warsztaty - to tylko kilka ze sposobów, za pomocą których nasi nauczyciele przekazują przedszkolakom niezbędną wiedzę oraz pomagają im zdobywać nowe umiejętności. Dbamy także o odpowiednie wyposażenie sal oraz dostępność różnorodnych pomocy dydaktycznych, a obok czasu na codzienną beztroską zabawę zapełniamy nasz przedszkolny kalendarz wydarzeniami, które są idealną okazją do świętowania oraz wspólnych harców!

Teddy Eddie

Nasze przedszkole jako jedyne w powiecie jest akredytowanym centrum innowacyjnej metody nauki języka angielskiego TEDDY EDDIE! Ku uciesze przedszkolaków oraz rodziców , od kilku już lat Miś Eddie gości regularnie w naszych progach Więcej informacji o tej metodzie znajdziecie na stronie: https://edubears.pl/teddy-eddie.

Extra

Energia dzieci zdaje się być niewyczerpana, dlatego mamy też coś EXTRA! Dodatkowe zajęcia w godzinach popołudniowych to świetna okazja do nauki i rozwijania zainteresowań Twojego dziecka!