Ja i inni ludzie – rozwój społeczny

Masz już plan wychowania, wiesz jak wspierać samodzielność dziecka, zdajesz sobie sprawę z roli przedszkola i ogólnie z Twoim dzieckiem da się „pogadać” na coraz więcej tematów. Myślisz, że teraz to już na pewno z górki.

Wychowanie - czyli kilka małych słów w wielkiej sprawie

Zapewne jako rodzic często słyszałeś w jaki sposób powinieneś wychowywać swoje dziecko. Mówi się nawet, że najwięcej o wychowaniu wiedzą Ci którzy dzieci nie mają. Przewrotne? Raczej życiowe, okazuje się bowiem, że zostając rodzicami weryfikujemy swoje pojęcie o rodzicielstwie. Mówiąc w skrócie „nic nie jest takie, jakim się wydaje”. To co do tej pory wydawało się oczywiste i proste, teraz okazuje się nieskuteczne i skomplikowane. Tutaj niestety nie ma dróg na skróty... ale wszystko da się zrobić!